Transport sanitarny

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie (SZOZ Pińczów) - transport sanitarny w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ)

Dane kontaktowe

Transport sanitarny realizowany jest na podstawie zlecenia lekarzy zatrudnionych w SZOZ Pińczów od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 18.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Pacjent, jego przedstawiciel ustawowy lub osoba upoważniona posiadająca zlecenie na transport sanitarny zgłasza potrzebę realizacji transportu sanitarnego pod numer telefonu (041) 357 29 88.

Komu przysługuje transport sanitarny?

SZOZ Pińczów w ramach umowy z NFZ o udzielanie świadczeń zdrowotnych zapewnia pacjentom usługę transportu sanitarnego. Bezpłatnie przysługuje pacjentom w przypadku:

  • konieczności natychmiastowego podjęcia leczenia, z wyłączeniem stanów nagłych realizowanych przez jednostki Ratownictwa Medycznego,
  • zachowania ciągłości leczenia,
  • dysfunkcji narządu ruchu uniemożliwiającej samodzielne poruszanie się i korzystania ze środków transportu publicznego oraz wymagającej przy poruszaniu się korzystania przez pacjenta ze stałej pomocy innej osoby.

Rejestr zmian dla: Transport sanitarny

informacja o cookies

Szanowny czytelniku

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.